Разлика помеѓу преработките на „ф“

Додаден 11 бајт ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (iwiki +fi:ф)
Буква[[26]]та буква од македонската азбука, мало ф.
 
[[Категорија:mk:Азбука мали букви]]
Анонимен корисник