Разлика помеѓу преработките на „А“

Одземени 940 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.3) (Робот: Додава de, el, en, fr, ja, nl, nn, sg, sv, tg)
===Македонски===
Јас Родең: 17-04-1989Год. С.ОТишаңи Дебар Го Ополңомошңувам Мојот Татко. Егрја Абазовски 18-12-1963год. За Добивање Увереңије за Слбодңа Брачңа Состојба,Поради Стапување во Брак Со: Саңдра Роггең 04-04-1993год. Барател: Ермиң Абазовсқи --[[Специјална:Придонеси/178.203.93.169|178.203.93.169]] 11:21, 2 февруари 2012 (CET) Потпис:
{{Шаблон:mk:Азбука}}
'''A'''
 
# ''физика'' Симбол за [[ампер]], мерка за [[јачина на струја]] во [[ISO]] (International System of Units).
# ''биохемија'' Симбол за [[nucleoside]] [[adenosine]] или за [[nucleobase]] [[adenine]] кој се содржи во [[DNA]].
# ''биохемија'' Симбол за [[alanine]], еден од природните [[амино ацид]]и.
# ''IT'' [[хексадецимален]] симбол за бројот 10
 
----
 
'''A'''
 
# Прва буква од македонската азбука.
 
----
'''Крвна група'''
*[[А позитивна]]
*[[А негативна]]
 
----
'''Друго'''
*[[А-бомба]]
 
----
 
[[Категорија:mk:Азбука големи букви]]
[[Категорија:mk:Азбука]]
 
[[de:А]]
[[ja:А]]
[[nl:А]]
[[nn:А]]
[[sg:А]]
[[sv:А]]
1.108

уредувања