Разлика помеѓу преработките на „ј“

Додадени 20 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: nl:ј)
Буква од македонската азбука, мало ј.
 
{{DEFAULTSORT:ј}}
 
[[Категорија:mk:Азбука мали букви]]
1.108

уредувања