Разлика помеѓу преработките на „prato“

Додадени 365 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава cs, de, el, en, eo, es, fi, fr, gl, hu, hy, io, is, kn, ko, lt, mg, nl, oc, pl, pt, ro, ru, ta, th, tl, tr, zh
(Создадена страница со: {{-it-}} ===изговор=== МФА: [ˈpɾato] ===именка=== '''prato''' {{m}} #ливада Категорија:Италијанс...)
 
с (r2.7.3) (Робот: Додава cs, de, el, en, eo, es, fi, fr, gl, hu, hy, io, is, kn, ko, lt, mg, nl, oc, pl, pt, ro, ru, ta, th, tl, tr, zh)
 
[[Категорија:Италијански зборови]]
 
[[cs:prato]]
[[de:prato]]
[[el:prato]]
[[en:prato]]
[[eo:prato]]
[[es:prato]]
[[fi:prato]]
[[fr:prato]]
[[gl:prato]]
[[hu:prato]]
[[hy:prato]]
[[io:prato]]
[[is:prato]]
[[it:prato]]
[[kn:prato]]
[[ko:prato]]
[[lt:prato]]
[[mg:prato]]
[[nl:prato]]
[[oc:prato]]
[[pl:prato]]
[[pt:prato]]
[[ro:prato]]
[[ru:prato]]
[[ta:prato]]
[[th:prato]]
[[tl:prato]]
[[tr:prato]]
[[zh:prato]]
7.263

уредувања