Разлика помеѓу преработките на „Е“

Одземени 186 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
с (Áîò Додаје: nl)
<table width=100%>
<tr bgcolor=#F6FFED>
<td valign=top>[[Ев]] [[Ег]] [[Ео]] [[Ер]]
<td valign=top align=right>[[Почетна страна]]
<tr><td colspan=2>
Буква од македонската азбука, големо Е.
</table>
 
[[nl:Е]]
1.108

уредувања