Разлика помеѓу преработките на „јазик“

Одземен 41 бајт ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
с (robot Dodaje: tr:јазик)
[[почетна страна]] [[ј]]
 
'''пример'''
 
Институтот за македонски '''јазик''' планира годинава да го издаде и вториот том од Толковниот речник, а останатите два тома во секоја наредна година по еден.
 
1.108

уредувања