Разлика помеѓу преработките на „Категорија:bg:Денови од седмицата“

нема опис на уредувањето
Во оваа категорија се поместени деновите во седмицата во бугарскиот јазик.
 
{{nav|lang=mk|langname=Macedonian|current=Countries|parent=Place names}}
 
[[Категорија:Денови од седмицата]]
1.108

уредувања